Program divadla Dobeška

Dětský den na Dobešce - Karlova a Jaromírova, venkovní program

Program pro děti
Neděle
29. Květen
15:00

Tradiční program pro děti i celou rodinu. 15:00 Pohádka v podání Jakuba Folvarčného, 16:00 venkovní program - soutěže a hry za sladkou odměnu a 17:30 film Myši patří do nebe (nutno koupit samostatný lístek)

Vstupné
50 Kč
Dospělý

15:00 Pohádka
Karlova a Jaromírova pohádka… …je tradiční Erbenova „Jabloňová panna“ vyprávěná velmi netradičně, za pomoci gramofonových desek a dalšího haraburdí. Je pro děti od 4 let. Hrajeme ji naprosto interaktivně až participačně. Hraje Jakub Folvarčný.
16:00 venkovní program - soutěže a hry pro děti v přilehlém parku a na hřišti s malými odměnami za splnění úkolů
17:30 Film (na film zakupte lístky zvlášť)
Myši patří do nebe – animovaný film pro děti Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat, že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek - vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vybere spícího mladého lišáka Bělobřicha. Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe. Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení. ČSFD 81%. Po promítání proběhne setkání s tvůrci

Podobná představení: