Program divadla Dobeška

Minamata

Kinokavárna
Středa
5. Říjen
19:30

Film Minamata s Johnny Deppem v hlavní roli, který vychází ze strhujícího skutečného příběhu, je vykupitelským a emotivním příběhem o vítězství nad nepřízní osudu a o tom, že každý z nás má v sobě sílu něco změnit.

Vstupné
120 Kč
Dospělý
90 Kč
Student | Senior

William Eugene Smith (Johnny Depp) se proslavil jako jeden z nejuznávanějších fotoreportérů druhé světové války. Na začátku sedmdesátých let ale žije samotářsky, odloučený od společnosti a rezignující na svou kariéru. Změna nastane, když jej redaktor slavného časopisu Life Robert Hayes (Bill Nighy) tajně vyšle do japonského rybářského města Minamata. Zdraví a život jeho obyvatel a především dětí je zde totiž po desetiletí ohrožováno jedovatou rtutí, kterou do moře bezohledně vypouští chemická továrna Chisso Corporation. Smith se ponořuje do místní komunity, dokumentuje svými fotoaparáty jejich úsilí žít a přežít, jejich vášnivé tažení za uznání viny a odškodnění ze strany Chisso Corporation. Smith vyzbrojen pouze svým fotoaparátem a silou obrazu dává svým snímkům z toxické vesnice srdcervoucí lidský rozměr a jeho počáteční úkol se mění v životní poslání. Film Minamata, který vychází ze strhujícího skutečného příběhu, je vykupitelským a emotivním příběhem o vítězství nad nepřízní osudu a o tom, že každý z nás má v sobě sílu něco změnit.Drama USA, 2020, 115 min. Režie: Andrew Levitas Hrají: Johnny Depp, Bill Nighy, Minami, Hirojuki Sanada a další. ČSFD 72%

Video
Podobná představení:
Středa 12.10 2022 19:30
Kinokavárna

Film inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby, nikdy neporaženým Janem Žižkou z Trocnova, který se stal díky svým činům legendou.

Cena: 120 / 150 Kč

Středa 26.10 2022 19:30
Kinokavárna

Svůdně napínavý příběh o lžích, které nebezpečně deformují realitu. Francouzské drama

Cena: 90 / 120 Kč

Středa 2.11 2022 19:30
Kinokavárna

Intimní portrét vztahu Karla Schwarzenberga a Lily Schwarzenbergové. 

Cena: 90 / 120 Kč