Program divadla Dobeška

Iva Bittová a duo Pavel Ficher/ Jakub Jedlínský

Koncert
Čtvrtek
5. Říjen
20:00

Společný koncert Ivy Bittové, Pavla Fischera/housle/ a Jakuba Jedlínského /akordeon/

Vstupné
400 Kč
Dospělý
350 Kč
Student | Senior

Iva Bittová - Můj přístup k hudbě je založen na kontaktu s přírodou. Co mě opravdově inspiruje je absolutní ticho a zcela positivní atmosféra....“

Duo Jedlínský - Fischer - „V dnešním rozděleném světě plném nejistoty, nesvárů, zloby a hlouposti, kdy hledáme světlo a lásku, či jen obyčejnou lidskou slušnost, může hudba tím světlonošem být. Nezná hranice, nesoudí, prostě jen zní, konejší a léčí.“

Tvorba dua Jedlinský - Fischer přináší spojení tradiční etnické hudby s prvky klasiky, jazzu a volné improvizace. Inspiruje se pravdivostí lidové hudby, jejímž poselstvím je láska, radost a touha po souznění. Iva Bittová tvoří svoji hudbu obdobně . Na své dlouhé cestě se při koncertování tyto osobnosti čas od času potkají a jejich hudební výpověď se tak umocní!

Podobná představení:
Úterý 3.10 2023 19:30
Koncert

Koncert je součástí koncertní série Jazz Meets World

Cena: 400 Kč

Pátek 13.10 2023 20:00
Koncert

Skupina nadměrně hravých umělců – František Skála, Petr Nikl, Miroslav Černý a Petr Tichý, neznámý počet nástrojů, zvířat a rostlin a smršť zamýšlivých i rozverných písní, vlastních i přejatých (Elvis Presley, Tom Waits, Bob Dylan) v podání českých výtvarníků.

Cena: 280 / 330 Kč

Čtvrtek 2.11 2023 19:30
Koncert

Folkadu zvou na dobrodružnou cestu židovskou hudbou a jazyky Yael Gat - zpěv, trubka, šohofar / Simon Japha - akordeon, zpěv, perkuse / Doron Furman - oud, zpěv Izraelsko-německé trio Folkadu ve svém repertoáru přesvědčivě spojuje muziku sefardských i aškenázských Židů, písně zpívané v ladino, jidiš i hebrejštině, skladby důvěrně známé i opomíjené a zapomenuté. Nejde ovšem o žádný „výchovný koncert“, dojem z vystoupení tria bývá okouzlující a povznášející.

 Koncert proběhne v rámci cyklu Jazz Meets World.

Cena: 400 Kč