Program divadla Dobeška

O chaloupce z perníku

Pohádka pro děti
Neděle
23. Říjen
15:00

Uvádí divadlo Kapsa Andělská hora

Vstupné
120 Kč
Dospělý

Žili, byli máma s tátou a ti měli dvě děti. Jeníčka a Mařenku. Táta pracoval v lese a maminka doma vařila. Jednou se děti vypravily do lesa na jahody. Každé malé dítě přece ví, že nejsladší jahody musíte nasbírat v lese. V hlubokém lese! Ale pozor, nechoďte tam sami. Vezměte s sebou pro jistotu mladšího brášku, co umí vylézt na strom, nebo starší sestřičku, která na vás dohlédne. Ovšem dokud není tma. Pokud je v lese tma, můžete se ztratit a narazit třeba na kouzelnou chaloupku. Proč kouzelnou? Je totiž celá z perníku! A kdo v takové chaloupce bydlí víme všichni. Zlá ježibaba.

Podobná představení:
Neděle 9.10 2022 15:00
Pohádka pro děti

Pohádka pro herce a loutky na motivy her Bohumila Schweigstilla o tom, jak Kašpárek čertům utek, ježibabu vypek a kobylku si vysloužil. Inscenace získala Cenu dětského diváka na festivalu MINITEATRO Jiřího Tibitanzla 2018 v Havířově. Divadlo Elf. Po pohádce následuje DRAKIÁDA ve Studiu Dobeška.

Cena: 100 Kč

Neděle 16.10 2022 15:00
Pohádka pro děti

aneb Ó ten chrabrý rek je Kašpárek aneb Kalupinka! Pohádka pro děti divadla Kasperle

Cena: 100 Kč

Neděle 30.10 2022 15:00
Pohádka pro děti

Trpaslík s láskou pečuje o svou květinovou zahradu společně s Čmelákem. Ten každé ráno svojí písní rozezní zvonky a přivolá další den. Zahrada krásně kvete a voní a všechno je jak má být. Až jednou se ranní píseň neozve a zvonky se nerozezní. V zahradě vyrostla květina, kterou nikdo nezná a na rostlinu vypadá až moc hladově. Podaří se Trpaslíkovi zjistit, kam se poděl Čmelák? Vyhraje souboj s neznámou bylinou? Co když se k zahradě pomalu plíží další nebezpečí? Pro děti od dvou do deseti let. Divadlo U staré herečky.

Cena: 150 Kč