Program divadla Dobeška

Mazaný Filip

Kinokavárna
Středa
29. Září
19:30

FESTIVAL 50 LET DIVADLA SKLEP 
Film uvede režisér Václav Marhoul 

Vstupné
100 Kč
Dospělý
70 Kč
Student | Senior

Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci.

Podobná představení:
Středa 27.10 2021 19:30
Kinokavárna

Shoky a Morthy jsou nejlepší kamarádi a zároveň úspěšní youtubeři, jejichž sláva ale začíná pomalu uvadat. Zatímco Morthy by rád skončil, Shoky vymýšlí, jak udělat videa zajímavější a … krvavější. Nakonec se vydávají na „poslední velkou akci“, která má zachránit jejich kanál i rozpadající se přátelství.

Cena: 70 / 100 Kč

Středa 3.11 2021 19:30
Kinokavárna

FESTIVAL 50 LET SKLEPA Zběsilá jízda estrádní multikáry divadla Sklep s nečekaným koncem.

Cena: 50 Kč

Středa 10.11 2021 19:30
Kinokavárna

FESTIVAL 50 LET SKLEPA Typický poeticko-štiplavý sklepovský humor v reálných kulisách nejmenovaného městečka kdesi na území Čech a Moravy. Uvedeme všechny tři díly za sebou. 

Cena: 50 / 100 Kč